NASTAVENÍ PÍSMA:
 
 

Aktuality

2022

V Benátkách nad Jizerou byl na autobusovém terminálu nainstalován a zprovozněn velkoplošný LED RGB panel.
V Praze jsme vybavili informačním systémem prodloužení tramvajové tratě na Barrandov.

Praha Barrandov Praha Barrandov

 

2020

Na přestupní terminál ve Veselí nad Lužnicí APEX nainstaloval a zprovoznil zastávkový informační systém.
Do Rychnova u Jablonce byl dodán a zprovozněn 12 řádkový LED RGB panel pro zobrazení autobusových a vlakových spojů.
Na terminál Benešov dodal a zprovoznil APEX 4 ks LED RGB a 4 ks LCD zobrazovacích panelů.

Rychnov u Jablonce n. N. Benešov

 

2019

APEX v roce 2019 dodal a zprovoznil v Jaroměři 15 řádkový LED zastávkový informační systém.
Na autobusovém nádraží v Borovanech APEX dodal a zprovoznil 3 ks elektronického zastávkového označníku (EZO).
V Týnci nad Sázavou na nový dopravní terminál APEX dodal LED RGB souhrnný panel a do čekárny LCD odjezdový panel.
Na fotografiích příklady realizací v Týnci nad Sázavou a v Jaroměři.

Jaroměř Týnec n. S.

 

2018

V tomto roce Apex nainstaloval a zprovoznil zastávkový informační systém (ZIS) mj. ve Vestci u Prahy, Turnově, Poděbradech, Českém Krumlově, Mladé Vožici a v Mnichově Hradišti.
Na fotografiích je uveden příklad realizace v Českém Krumlově a v Mladé Vožici.

Č. Krumlov Ml. Vožice Ml. Vožice

 

2017

Dodávka, montáž a instalace inteligentního zastávkového označníku s nízkoenergetickým displejem na bázi elektronického papíru v Rudné u Prahy.

 

2016

Zástupci APEX spol. s r.o. jednatel a obchodní ředitel Ing. Jaroslav Bárta a Jan Soukup se zúčastnili mezinárodní konference Metrololitan Solutions v Berlíně. Dne 31.5 2016 přednesl Jan Soukup příspěvek o elektronickém informačním a navigačním systému TYFLOSET. Akce se konala pod hlavičkou Česko - Německé hospodářské komory.

Metrololitan Solutions Metrololitan Solutions

 

2013

Nové Město nad Metují

V Novém Městě nad Metují v polovině června předala společnost Veolia Transport Východní Čechy(VT VČ) do provozu elektronický informační panel, dodaný společností APEX, který poskytuje cestujícím vizuální informace o odjezdech a příjezdech autobusů na příměstských a meziměstských linkách.
Více zde.

 

2013

EVO2

Od podzimu 2012 jezdí v Liberci nová tramvaj EVO2, která je, mimo jiné, vybavena vnitřním oboustranným informačním LCD panelem APEX VIS-01.
Více zde.

 

2011

Mukařov

Začátkem srpna byl v Mukařově na zastávce směr Praha uveden do provozu elektronický zastávkový označník. Označník vyvinula a dodala společnost APEX ve spolupráci s Regionálním organizátorem Pražské integrované dopravy – společností ROPID.
Více zde.

 

2011

Kamenice

Moderní elektronický zastávkový označník (EZO) slouží od loňského října v Kamenici v okrese Praha-východ. Jak potvrdil její místostarosta Jiří Česal, obec hradila jen elektropřípojku, ostatní náklady zaplatil Regionální organizátor Pražské integrované dopravy (ROPID), instalaci označníku zajistil jeho výrobce - firma APEX spol. s r. o., Jesenice.
Více na webu časopisu Moderní obec.

 

2010

Apex se zúčastnil největší slepecké výstavy v SRN - vystavovalo zde 120 vystavovatelů z 21 zemí. Výstava s názvem SightCity probíhala ve dnech 28 - 30. dubna 2010 v prostorách kongresového sálu hotelu Sheraton ve Frankfurtu. Zájemci o systém TYFLOSET přicházeli nejen z mnoha německých měst, ale také z ostatních evropských zemí a například z Iránu a Izraele.

Jednatel a obchodní ředitel Jaroslav Bárta diskutuje o systému TYFLOSET s ředitelem slovenského Tyflocompu panem Martinem Dithalmem. Jaroslav Bárta předvádí systém TYFLOSET nevidomému z Hannoveru Jednatel společnosti Ing. Jaroslav Bárta a Ing. Jaroslav Tůma očekávají ve stánku APEXu první zájemce.

 

2010

ČSN EN ISO 9001:2009

Firmě APEX® spol. s r. o. byl znovu udělen ISO certifikát dle ČSN EN ISO 9001:2009.

 

2010

Elektronickým orientačním a informačním systémem pro nevidomé a slabozraké TYFLOSET® disponuje od 17. 12. 2009 všech 331 informačních kiosků ministerstva práce a sociálních věcí v celé České republice.
Více v dokumentu Ministerstva práce a sociálních věcí.

2009

Jablunkov

Poslední instalace Elektronického vizuálního a akustického systému informování cestujících firmy APEX® v roce 2009 proběhla na autobusovém stanovišti Jablunkov dne 17. prosince.
více…

2009

Bezbariérová doprava, Matuška J.

Firma Apex® finančně podpořila vydání knihy
BEZBARIÉROVÁ DOPRAVA (Jaroslav Matuška),
kterou vydal Institut Jana Pernera, o. p. s. v roce 2009, ISBN 978-80-86530-62-8.

2009

ZIS 2009

V průběhu měsíce října a začátkem listopadu 2009 proběhly instalace a zprovoznění Elektronického vizuálního a akustického systém informování cestujících v Třinci, Krnově, Svobodě nad Úpou a Roudnici nad Labem.
více…

2009

ZIS 2009

V průběhu měsíce března a dubna roku 2009 proběhly instalace a zprovoznění Elektronického vizuálního a akustického systém informování cestujících v Kostelci nad Černými lesy, Dolních Břežanech a Přelouči.
více…

2008

eInclusion 2008

V říjnu 2008 byl systém TYFLOSET® vybrán ze 469 projektů mezi 35 finalistů mezinárodní soutěže eInclusion Awards. Tuto soutěž vyhlašuje Evropská komise pro projekty, které prostřednictvím informačních technologií usnadňují informovanost znevýhodněných skupin obyvatelstva. Firma APEX® se zúčastní 1.12.2008 ve Vídni slavnostního vyhlášení vítězů.
více…

2008

V březnu 2008 firma APEX® získala zakázku na dodávku technických a programových prostředků pro obsluhu informačních kiosků nevidomými a slabozrakými. V průběhu let 2008 a 2009 bude na 331 úřadech práce instalován systém TYFLOSET®.

19. - 22. září 2006

Innotrans 2006

Firma APEX® vystavovala na mezinárodním veletrhu pro dopravní techniku INNOTRANS 2006 konaném na berlínském výstavišti.
více…

13. - 15. června 2006

Porte de Versailles

Na výstavě Salon veřejné dopravy, konané ve dnech 13.-15. června 2006 v Paříži na výstavišti Porte de Versailles, byl mimo jiné předveden i systém Tyfloset®.
více…

květen 2006

REHA

Společnost APEX® se zúčastnila 6. Celosaského setkání zdravotně postižených, které se konalo v Lipsku v rámci mezinárodní výstavy ORTOPEDIE-REHA-TECHNIK. V hale 3 vystavovala informační a orientační akustické systémy pro nevidomé a slabozraké včetně systému BLIS již instalovaného v Dopravním podniku Drážďany.
více…

duben 2006

ZIS letiště Ruzyně

Představení elektronického vizuálního a akustického systému informování cestujících na terminálech SEVER 1 a SEVER 2 Ruzyňského letiště.
více…

duben 2006

Muzeum MHD

Po zimní přestávce se otevíralo Muzeum MHD v Praze - Střešovicích. V expozici přibyl dar od společnosti APEX® - panel demonstrující vývoj informačních systémů pro cestující v MHD.
více…

srpen 2005

BLIS Dresden

Drážďany, hlavní město Spolkové země Sasko, jako první město ve Spolkové republice Německo uvedlo do provozu akustický informační systém (BLIS) pro osoby se sníženou schopností orientace a pohybu, nevidomé a slabozraké v městské hromadné dopravě.
více…

červenec 2005

SID Čáslav

Byl zahájen provoz první etapy výstavby Středočeského integrovaného systému (SID).
více…

květen 2005

Translog 2005

V květnu 2005 se firma APEX® zúčastnila 10. mezinárodního veletrhu Transport Logistic. Náš stánek navštívil ministr dopravy ČR ing. Šimonovský.
více…

2004

ČSN EN ISO 9001:2001

Firmě APEX® spol. s r. o. byl udělen certifikát, kterým společnost Inspekta CERT (nyní BVQI) potvrzuje, že firma APEX® spol. s r. o. zavedla a udržuje systém managementu jakosti podle ČSN EN ISO 9001:2001 v oboru výroba elektrických a optických přístrojů a zařízení.

APEX sro - Výrobce a dodavatel dopravních, řídících a informačních systémů
© APEX® spol. s r. o.
Bez předchozího písemného souhlasu nesmějí být jakékoliv materiály z tohoto webu nebo jejich části přetiskovány, publikovány nebo jiným způsobem dále šířeny, a to včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců jiných webů. Dále je zakázáno kopírování do soukromých i podnikových sítí.